Deklaracja dostępności

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej horeca.rarr.rzeszow.plzgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://horeca.rarr.rzeszow.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • niektóre załączniki mogą nie być dostępne cyfrowo,
  • w kodzie strony mogą znajdować się błędy semantyczne.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Skróty klawiaturowe

  • Klawisz Tab przemieszcza się w przód po wszystkich elementach aktywnych strony oraz po pozycjach menu,.
  • Klawisze Shift-Tab się w tył po wszystkich elementach aktywnych strony w tym po pozycjach menu,.
  • Klawisze Home i End przemieszczają widok do początku i końca strony,.
  • Klawisze PgUp i PgDn przemieszczają widok o ekran w górę lub w dół,.
  • Klawisz Enter aktywuje wybrany element aktywny w tym menu.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej, (w tym elementów) albo o ich udostępnienie za pomocą alternatywnego sposobu dostępu.

Wniosek musi zawierać następujące elementy:

  1. dane kontaktowe wnioskodawcy;
  2. wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej albo aplikacji mobilnej podmiotu publicznego, które mają być dostępne cyfrowo;
  3. wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą;
  4. wskazanie alternatywnego sposobu dostępu, jeżeli dotyczy.

Wniosek o zapewnienie dostępności można składać:

  • drogą pocztową na adres: Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ul. Szopena 51, 35-959 Rzeszów;
  • wysyłając informację e-mail na adres: sekretariat@rarr.rzeszow.pl ;
  • osobiście w siedzibie Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w godzinach 7:00-15:00

Terminy realizacji wniosku

Realizacja żądania następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli realizacja żądania nie może nastąpić w terminie 7 dni, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. niezwłocznie powiadamia osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie, w którym zapewni dostępność cyfrową wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej, jednak nie dłuższym niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
W przypadku gdy Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej zgodnie z żądaniem, niezwłocznie powiadamia on osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu i wskazuje alternatywny sposób dostępu do tego elementu.

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. odmawia zapewnienia dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji.

Wniosek oraz szczegółowe informacje na stronie rarr.rzeszow.pl.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do Prezesa Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

BUDYNEK GŁÓWNY RARR S.A.

ul. Szopena 51
35-959 Rzeszów

Dostępność architektoniczna

Dojście i otoczenie
Budynek usytuowany jest przy głównej ulicy. Przed wejściem do budynku znajduje się dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością oznaczone poziomo i pionowo. Dojazd do Agencji możliwy jest również komunikacją miejską. Rozkład jazdy Transportu Miejskiego w Rzeszowie znajduje się na stronie einfo.erzeszow.pl. Najbliższy przystanek zlokalizowany jest w odległości 140 m od budynku.

Wejście/ strefa wejścia

Do wejścia głównego prowadzą schody, przy których znajduje się podjazd dla wózków oraz platforma przyschodowa. Przyciski w platformie oznaczone są pismem Braille’a. Przestrzeń manewrowa przed wejściem do budynku pozwala na swobodne poruszenie się osobie na wózku. Skrzydło głównych drzwi wejściowych jest kontrastowe i ma 89 cm szerokości. Główne wejście do budynku prowadzi przez przedsionek. Po prawej stronie znajduje się portiernia. W przedsionku zapewniona jest odpowiednia przestrzeń manewrowa. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Komunikacja pionowa
W obiekcie zapewniony jest dostęp do każdej kondygnacji przy użyciu windy, która jest dostosowana do osób z różnymi niepełnosprawnościami i pozwala na samodzielne korzystanie z niej. Przyciski są wypukłe i czytelne, zawierają opis w piśmie Braille’a. Kabina wyposażona jest w system informacji głosowej. Winda posiada system zatrzymujący zamykanie. Przestrzeń manewrowa zarówno przed jak i wewnątrz kabiny pozwala na swobodne poruszanie się i manewrowanie wózkiem. W budynku są dwie klatki schodowe, a komunikacja nimi zapewnia ewakuację zgodnie z przepisami p-poż. i planem ewakuacji. Schody prowadzące na poszczególne kondygnacje są antypoślizgowe, bez nosków. Wzdłuż biegu schodowego zamontowane są poręcze.

Komunikacja pozioma/ciągi komunikacyjne
Budynek składa się z 4 kondygnacji: 3 nadziemne i 1 podziemna. Korytarze są prawidłowej szerokości i dobrze oświetlone. Posadzki są równe, bez odkształceń, antypoślizgowe. Drzwi wewnętrzne prowadzące z korytarzy do poszczególnych pomieszczeń mają szerokość 80-90 cm. Przy wejściach do pokoi są niskie progi. Z korytarzy zapewnione są dojścia do wszystkich pomieszczeń ogólnodostępnych.

Pomieszczenia sanitarne (toaleta)
Toalety przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane są na pierwszym i drugim piętrze. Wyposażenie i rozkład obu toalet jest jednakowe. Dojście do toalet dla osób niepełnosprawnych jest trasą wolną od przeszkód. W toalecie jest zapewniona wystarczająca przestrzeń manewrowa, a wewnątrz znajduje się przycisk przywołujący i odwołujący pomoc.

Pomieszczenia wnętrza
Interesanci są przyjmowani na parterze budynku na wyznaczonej przestrzeni tuż przy portierni.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna


W budynku na ul. Szopena nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na wyposażeniu jest pętla indukcyjna. Pracownicy portierni pomagają osobom ze szczególnymi potrzebami oraz udzielają niezbędnych informacji. Informacja o najważniejszych punktach w budynku zapewniona jest w sposób wizualny (graficzny) – w postaci głównej tablicy informacyjnej i poszczególnych indywidualnych tabliczek informacyjnych.

Inkubator Technologiczny 4 PPNT

Jasionka 954 e
36-002 Jasionka

Dostępność architektoniczna


Dojście i otoczenie
Budynek usytuowany jest przy głównej ulicy. W pobliżu wejścia do budynku zlokalizowane są dwa miejsca parkingowe dla OzN oznaczone znakiem pionowym. Dojazd możliwy jest koleją (stacja znajduje się ok 1 km od budynku). Nawierzchnia przed wejściem do budynku jest utwardzona i wypłaszczona.

Wejście/ strefa wejścia
Wejście główne jest z poziomu terenu. Drzwi wejściowe prowadzą do przedsionka, z którego prowadzą kolejne drzwi do holu. Jedne i drugie drzwi są w całości przeszklone, manualne, dwuskrzydłowe, szerokość jednego skrzydła wynosi 95 cm. Zarówno przed wejściem jak i w przedsionku zapewniona odpowiednia przestrzeń manewrowa. Naprzeciwko wejścia znajduje się recepcja/ punkt informacyjny. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Komunikacja pionowa
Budynek składa się z trzech kondygnacji, komunikacja pomiędzy nimi zapewnia ewakuację zgodnie z przepisami p-poż. i planem ewakuacji. W obiekcie zapewniony jest dostęp do każdej kondygnacji przy użyciu windy, która jest dostosowana do osób z różnymi niepełnosprawnościami i pozwala na samodzielne korzystanie z niej. Drzwi do windy w całości przeszklone. Panel sterowania wizualny, z oznakowaniem w brajlu, nie jest udźwiękowiony. Schody prowadzące na poszczególne kondygnacje są antypoślizgowe, bez nosków. Wzdłuż biegu schodowego zamontowane są poręcze.

Komunikacja pozioma/ciągi komunikacyjne
Ciągi komunikacyjne są prawidłowej szerokości i dobrze oświetlone. Nawierzchnie korytarzy zapewniają możliwość swobodnego poruszania się tzn. są wolne od barier i przeszkód, twarde, równe i mają powierzchnię antypoślizgową. Drzwi wewnętrzne prowadzące z korytarzy do poszczególnych pomieszczeń mają odpowiednią szerokość, a przejście jest bezprogowe.

Pomieszczenia sanitarne (toaleta)
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowana jest na każdym piętrze budynku. Drzwi do toalety oznaczone są znakiem OzN i mają szerokość 90 cm. W toalecie zapewniona jest odpowiednia przestrzeń manewrowa. Toaleta wyposażona jest w przycisk/ linkę wzywania pomocy.

Pomieszczenia wnętrza
Interesanci przyjmowani są głównie na parterze budynku tuż przy portierni.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna


W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na wyposażeniu nie ma pętli indukcyjnych. Pracownicy portierni pomagają osobom ze szczególnymi potrzebami oraz udzielają niezbędnych informacji. Informacja o najważniejszych punktach w budynku zapewniona jest w sposób wizualny (graficzny) – na tablicy elektronicznej i poszczególnych indywidualnych tabliczkach informacyjnych.

Inkubator Technologiczny PPNT

Jasionka 954
36-002 Jasionka

Dostępność architektoniczna

Dojście i otoczenie
Budynek usytuowany jest przy głównej ulicy. W pobliżu wejścia do budynku zlokalizowane są dwa miejsca parkingowe dla OzN, wymalowane na niebiesko, oznaczone znakiem poziomym. Dojazd możliwy jest koleją (stacja znajduje się ok 1 km od budynku). Nawierzchnia przed wejściem do budynku jest utwardzona i wypłaszczona.

Wejście/ strefa wejścia
Wejście główne jest z poziomu terenu. Drzwi wejściowe prowadzą do przedsionka, z którego prowadzą kolejne drzwi do holu. Jedne i drugie drzwi mają odpowiednią szerokość, są w całości przeszklone, manualne, dwuskrzydłowe. Zarówno przed wejściem jak i w przedsionku zapewniona odpowiednia przestrzeń manewrowa. Naprzeciwko wejścia, po prawej stronie znajduje się recepcja/ punkt informacyjny. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Komunikacja pionowa
Budynek składa się z trzech kondygnacji, komunikacja pomiędzy nimi zapewnia ewakuację zgodnie z przepisami p-poż. i planem ewakuacji. W obiekcie zapewniony jest dostęp do każdej kondygnacji przy użyciu windy, która jest dostosowana do osób z różnymi niepełnosprawnościami i pozwala na samodzielne korzystanie z niej. Panel sterowania wizualny, z oznakowaniem w brajlu, nie jest udźwiękowiony. Schody prowadzące na poszczególne kondygnacje są antypoślizgowe, bez nosków. Wzdłuż biegu schodowego zamontowane są poręcze.

Komunikacja pozioma/ciągi komunikacyjne
Ciągi komunikacyjne są prawidłowej szerokości i dobrze oświetlone. Nawierzchnie korytarzy zapewniają możliwość swobodnego poruszania się tzn. są wolne od barier i przeszkód, twarde, równe i mają powierzchnię antypoślizgową. Drzwi wewnętrzne prowadzące z korytarzy do poszczególnych pomieszczeń mają odpowiednią szerokość, a przejście jest bezprogowe.

Pomieszczenia sanitarne (toaleta)
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowana jest na każdym piętrze budynku. Drzwi do toalety oznaczone są znakiem OzN i mają szerokość 90 cm. W toalecie zapewniona jest odpowiednia przestrzeń manewrowa. Toaleta wyposażona jest w przycisk/ linkę wzywania pomocy.

Pomieszczenia wnętrza
Interesanci przyjmowani są głównie na parterze budynku tuż przy portierni.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna


W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na wyposażeniu jest pętla indukcyjna. Pracownicy portierni pomagają osobom ze szczególnymi potrzebami oraz udzielają niezbędnych informacji. Informacja o najważniejszych punktach w budynku zapewniona jest w sposób wizualny (graficzny) – na tablicy elektronicznej i poszczególnych indywidualnych tabliczkach informacyjnych.

PODKARPACKI PARK BIZNESOWY

Jasionka 954 b
36-002 Jasionka

Dostępność architektoniczna

Dojście i otoczenie
Budynek usytuowany jest przy głównej ulicy. W pobliżu wejścia do budynku zlokalizowane są dwa miejsca parkingowe dla OzN, wymalowane na niebiesko. Dojazd możliwy jest koleją (stacja znajduje się ok 1 km od budynku). Nawierzchnia przed wejściem do budynku jest utwardzona i wypłaszczona.

Wejście/ strefa wejścia
Wejście główne jest z poziomu terenu. Drzwi wejściowe prowadzą do przedsionka, z którego prowadzą kolejne drzwi do holu. Jedne i drugie drzwi mają odpowiednią szerokość, są w całości przeszklone, manualne, dwuskrzydłowe. Zarówno przed wejściem jak i w przedsionku zapewniona odpowiednia przestrzeń manewrowa. Obok wejścia po prawej stronie znajduje się recepcja/ punkt informacyjny. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Komunikacja pionowa
Budynek składa się z czterech kondygnacji, komunikacja pomiędzy nimi zapewnia ewakuację zgodnie z przepisami p-poż. i planem ewakuacji. W obiekcie zapewniony jest dostęp do każdej kondygnacji przy użyciu windy, która jest dostosowana do osób z różnymi niepełnosprawnościami i pozwala na samodzielne korzystanie z niej. Przyciski są wypukłe i czytelne, zawierają opis w piśmie Braille’a. Kabina wyposażona jest w system informacji głosowej. Winda posiada system zatrzymujący zamykanie. Schody prowadzące na poszczególne kondygnacje są antypoślizgowe, bez nosków. Wzdłuż biegu schodowego zamontowane są poręcze.

Komunikacja pozioma/ciągi komunikacyjne
Ciągi komunikacyjne są prawidłowej szerokości i dobrze oświetlone. Nawierzchnie korytarzy zapewniają możliwość swobodnego poruszania się tzn. są wolne od barier i przeszkód, twarde, równe i mają powierzchnię antypoślizgową. W budynku zastosowano fakturowe oznaczenia powierzchni. Drzwi wewnętrzne prowadzące z korytarzy do poszczególnych pomieszczeń mają odpowiednią szerokość, a przejście jest bezprogowe.

Pomieszczenia sanitarne (toaleta)
Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowana jest na każdym piętrze budynku. Drzwi do toalety oznaczone są znakiem OzN i mają szerokość 90 cm. W toalecie zapewniona jest odpowiednia przestrzeń manewrowa. Toaleta wyposażona jest w przycisk/ linkę wzywania pomocy.

Pomieszczenia wnętrza
Interesanci przyjmowani są głównie na parterze budynku tuż przy portierni.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna


W budynku pomieszczenia oznaczone są tabliczkami w alfabecie Braille’a, kontrastowymi lub w druku powiększonym i wypukłym dostosowanym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na wyposażeniu jest pętla indukcyjna. Pracownicy portierni pomagają osobom ze szczególnymi potrzebami oraz udzielają niezbędnych informacji. Informacja o punktach w budynku zapewniona jest w sposób wizualny (graficzny) na dotykowych tablicach informacyjnych.